Komoda – jak wybrać komodę do mieszkania?

Komoda jest meblem uniwersalnym o wielu funkcjach i różnych twarzach. Ważne, aby była stylowa, praktyczna, a także trwała. Jej wielkość i sposób rozmieszczenia szuflad, zależy już od indywidualnych potrzeb jej użytkownika. Dużą zaletą komody jest to, że można ją zastosować właściwie w każdym pomieszczeniu, dzięki niej w pokoju zapanuje porządek i ład, a każdy przedmiot znajdzie swoje miejsce.

Na co zwrócić uwagę, wybierając komodę do mieszkania?

Komodę można wykorzystać na wiele sposobów. Decydując się na dany model, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość oferowanego przez mebel miejsca i sposób przechowywania. Dla jednych lepszym rozwiązaniem są klasyczne szafki, inni wolą wygodne szuflady. Istotny jest także styl i kolor komody, musi ona współgrać z aranżacją wnętrza, tworząc z nią jedną, spójną całość. Warto wybierać meble z wysokiej jakości materiałów, starannie wykończone i solidne, tylko dzięki temu można liczyć na ich długą żywotność.

Nowoczesne komody do przedpokoju

Istotnym pomieszczeniem jest przedpokój, czyli wstęp do mieszkania. Warto zadbać o to, aby panował w nim ład, powinien zachęcać do wejścia dalej. Komoda sprawdza się tutaj idealnie jako mebel na wszelkiego rodzaju niewielkie przedmioty np. klucze. Dzięki niej codziennie użytkowane rzeczy, będą miały swoje stałe miejsce. Nowoczesne komody do przedpokoju odznaczają się dużą ilością przegródek i szuflad, są więc niezwykle funkcjonalne. Modele w stylu skandynawskim polecane są do aranżacji nowoczesnych i minimalistycznych.

Komody do salonu i sypialni

Komoda jest świetną opcją w salonie, czyli pomieszczeniu, w którym na co dzień przyjmowani są goście. Meble różnią się między sobą materiałem wykonania, rozmiarem czy zastosowanymi detalami, więc bez problemu można dopasować je do charakteru wnętrza. Nowoczesne komody do salonu to połączenie prostoty i minimalizmu, często pozbawione uchwytów. Do wnętrz rustykalnych i klasycznych nadają się zwłaszcza drewniane, masywne komody, ciekawą propozycją są w szczególności te, celowo postarzone o niebywałym uroku. Komoda w sypialni często pełni funkcję szafki nocnej. Do tego pomieszczenia można dobrać jednakowo niewielkie szafki na drobiazgi albo średniej wielkości meble na garderobę.

fot: pexel

Komoda do niewielkiej łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym również warto pomyśleć o meblach, które posłużą między innymi do przechowywania kosmetyków i środków czystości. W aranżacji dobrze uwzględnić komodę, która pomieści wszelkie łazienkowe akcesoria. Tego typu meble są mobilne, można więc bez problemu zmieniać ich położenie. Komody do łazienki zazwyczaj zostały wyposażone w szuflady czy odkryte półki. Do panującego w pomieszczeniu wilgotnego klimatu, najlepiej nadaje się model wykonany z akrylu, odpornego na zarysowania i ścieranie. Często wybierane są meble białe, z połyskiem, które optycznie powiększają niewielkie łazienki.

Jaką komodę wybrać do pokoju dziecięcego?

Wybierając komodę dla dziecka, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania mebla. Musi posiadać atesty świadczące o bezpieczeństwie jego użytkowania. Dla młodych rodziców polecane są komody z przewijakiem, bardzo praktyczne przez pierwsze miesiące życia dziecka. Dla małych dzieci dobrą propozycją są niskie meble, z których  bez problemu ściągną swoje zabawki. Co ważne, nie mogą mieć żadnych ostrych kantów. Komoda dla nastolatka musi być przede wszystkim pojemna, dobrze, jeśli posiada szuflady, jak i półki, w którym młody człowiek może schować ubrania, książki i wszystkie swoje gadżety.

Najnowsze

Powiązane artykuły

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj