Styl Glamour – czyli jak urządzić eleganckie wnętrze

Dla każdego z nas bardzo ważne jest to, aby otaczać się pięknymi przedmiotami i żyć w przestrzeni, która jest funkcjonalna i wygląda estetycznie. Nasz dom chcemy urządzić reprezentacyjnie i zgodnie z trendami, więc wybieramy dekoracje, które będą dobrze korespondowały z całością. Na początek musimy zastanowić się, jaki styl w aranżacji będzie dominował. Ponadczasowym wyborem jest wnętrze eleganckie, które trafnie wpisuje się w ponadczasową klasykę. Uniwersalny design możemy osiągnąć na wiele sposobów.

Klasycznie i elegancko

Godne zainteresowania są wnętrza w stylu Modern Classic. To połączenie nowoczesności i klasycznej elegancji. Dominuje tu wyczucie i dobry smak. Wysokie listwy przypodłogowe, jasna kolorystyka oraz szykowne meble to definicja tego stylu. Styl Glamour natomiast to najwyższa elegancja, w której ogromną rolę odgrywają dodatki, ta wytworność pozwala poczuć się w domu wyjątkowo. Jasne barwy mogą się łączyć w tapetami w orientalne wzory. Ze stylem Glamour dobrze koresponduje srebro, złoto oraz miedź, ale warto pamiętać o umiarze. Ma to być tylko subtelny dodatek, który nie zdominuje wnętrza. Wtedy efekt mógłby być odwrotny od zamierzonego. W eleganckim domu dobrze wygląda szlachetne drewno, dlatego trudno wyobrazić sobie lepszą podłogę niż drewniane deski lub parkiet.

fot: pexel

Ważną rolę odgrywa również oświetlenie. Chodzi nie tylko o aspekt praktyczny, ale również wizualny. Lampy mogą prezentować się bardzo efektownie nie tylko wtedy, gdy są włączone. Podłogowa lampa w salonie obok kanapy to zgrany duet. Punktowe oświetlenie pozwala stworzyć romantyczny nastrój. Kryształowy żyrandol to świetny sposób na uzyskanie efektu Glamour. Blask i odbijające się światło celnie nadają wyrazistości i klasy. Jeśli zależy nam na rozświetleniu wnętrz, doskonale sprawdzą się lustra, które nadają niepowtarzalnej głębi, odbijają światło i pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. Sprawdzą się w przedpokojach i pokojach dziennych.  

Jakie meble pasują do stylu Glamour

Ważne jest również to, aby zachować dobre proporcje czyli dobierać takie meble, które nie będą zaburzać harmonii. Zbyt okazała zabudowa w niewielkich pomieszczeniach może przytłaczać. We wnętrzu eleganckim wszystko ma swoje miejsce. To dość oficjalny wystrój, więc warto pamiętać o komforcie. Estetyka jest bardzo ważna, ale przede wszystkim chcemy wybierać meble, które są doskonale wykonane pod względem jakości i wysokich standardów. Okrągły, drewniany stół na zdobionej nodze to mebel, budzący sympatię już od pierwszych chwil. Intrygująco mogą się prezentować drewniane komody lub konsole na wysokich nóżkach, to oryginalne uzupełnienie każdego pomieszczenia, któremu chcemy nadać bardziej spersonalizowanego wyrazu.

Możemy mieć wiele pomysłów, ale warto szukać inspiracji w sklepach internetowych i w zrealizowanych projektach w sieci. To dobre wskazówki, które pozwolą nam określić, co najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu. W eleganckim salonie nie powinno zabraknąć wygodnej kanapy z pikowaniami Takie modele są najlepszym synonimem stylu glamour. Jeśli do tego dobierzemy welurową tkaninę obiciową, przekonamy się, że strefa komfortu w naszym salonie może być niezwykle elegancka. Zanim zabierzemy się do pracy to warto określić swoje potrzeby, aby wybierać to, co będzie maksymalnie praktyczne. Dom to w końcu miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu, dlatego wszystko powinno być dopasowane do naszych oczekiwań. Niektóre elementy wystroju mogą wydawać się detalami, ale tak naprawdę są istotne i wpływają na efekt końcowy.

Najnowsze

Powiązane artykuły